X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

گروه آموزشی مشاوره و پرورشی و تربیت بدنی در سوریه و لبنان و اردن

چهارشنبه 30 فروردین‌ماه سال 1391

نظر رئیس جمهور در رابطه با مسابقات علمی

ایران باید مبدع برگزاری مسابقات علمی با نگاه غیر استعماری در دنیا باشد
رئیس جمهور گفت : باید بیش از گذشته به ریاضیات اهمیت داد چرا که ریاضیات پایه تسلط بر سایر علوم است و جامعه ای که همه افراد آن با ریاضیات مانوس باشند، حتما جامعه ای پیشرفته تر و متعالی تر بوده و افراد آن قوی تر و کمال یافته تر خواهند بود.

ایران باید مبدع برگزاری مسابقات علمی با نگاه غیر استعماری در دنیا باشد
رئیس جمهور گفت : باید بیش از گذشته به ریاضیات اهمیت داد چرا که ریاضیات پایه تسلط بر سایر علوم است و جامعه ای که همه افراد آن با ریاضیات مانوس باشند، حتما جامعه ای پیشرفته تر و متعالی تر بوده و افراد آن قوی تر و کمال یافته تر خواهند بود.

رئیس جمهور بسیاری از مسابقات و مجامع علمی را که در حال حاضر در دنیا برگزار می شود، یک طرح فریب برای جذب نخبگان علمی کشورها دانست و تصریح کرد: ایران با توجه به پشتوانه علمی و فرهنگ متعالی خود باید مبدع مسابقات علمی در جهان باشد به شکلی که برخلاف سلطه گران که به این مقوله نیز نگاه استعماری دارند، حل مشکلات ملت ها را محور برگزاری آن قرار دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ،محمود احمدی نژاد قبل از ظهر امروز (یکشنبه) در آئین تجلیل از مدال آوران خانه ریاضی در رقابت های ملی و بین المللی، حضور در جمع نخبگان ریاضی را امیدآفرین و آنان را رویش دانایی و اراده دانست و اظهار داشت: نخبگان ریاضی اندیشه های بلند برخاسته از متن و دامن یک ملت را برای ساختن بهترین آینده نه فقط برای ایران بلکه برای همه جهان نوید می دهند.
رئیس  جمهور اندیشیدن را جوهره انسان و ریاضیات را پایه اندیشیدن توصیف کرد و گفت: ریاضیات علم اندیشیدن است و به فکر و اندیشه انسان جهت داده و قدرت خلاقیت و نوآوری را شکوفا می کند.
رئیس جمهور علم را دروازه شکوفایی حقیقت انسان و گشاینده راه کمال پیش روی بشریت توصیف کرد و افزود: هیچ رشد و پیشرفتی بدون تکیه بر علم، مقبول و ممکن نیست و هیچ یک از علوم به اندازه ریاضی در حرکت کمالی انسان موثر نیست.
احمدی نژاد اظهار داشت : باید بیش از گذشته به ریاضیات اهمیت داد چرا که ریاضیات پایه تسلط بر سایر علوم است و جامعه ای که همه افراد آن با ریاضیات مانوس باشند، حتما جامعه ای پیشرفته تر و متعالی تر بوده و افراد آن قوی تر و کمال یافته تر خواهند بود.
رئیس جمهور در ادامه ضمن اظهار امیدواری برای فراگیر شدن سریعتر خانه ریاضی در سراسر کشور از وزیر آموزش و پرورش خواست تا با کمک و مدیریت اعضای خانه ریاضی، مقدمات سراسری شدن این مجموعه در تمام کشور را مهیا کند.
احمدی نژاد همچنین از معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خواست تا با برآورده کردن سریعتر مطالبات اعضای خانه ریاضی، مقدمات تحت پوشش قرار دادن مدال آوران خانه ریاضی را در بنیاد ملی نخبگان فراهم نماید تا هم از سوی این بنیاد مورد حمایت قرار گیرند و هم برای تداوم حرکت علمی خود انگیزه مضاعف پیدا کنند.
رئیس جمهور در ادامه خطاب به جمع نخبگان ریاضی حاضر در جلسه اظهار داشت : باید خودتان را بیش از گذشته باور کنید و به گونه ای عمل کنید تا به معیار ارزیابی مجامع علمی دنیا تبدیل شوید تا هرگاه خواستند سطح هر یک از مسابقات علمی دنیا را ارزیابی کنند، شرکت ایران در آن را ملاک قرار دهند.
احمدی نژاد با بیان اینکه تمام اهداف نخبگان علمی کشور نباید شرکت در مسابقات و مجامع علمی جهانی باشد، تصریح کرد: بسیاری از مسابقات و مجامع علمی که در حال حاضر در دنیا برگزار می شود یک طرح فریب برای جذب نخبگان علمی کشورهاست و ایران باید به سمتی حرکت کند که خود مبدع مسابقات علمی جهانی باشد به شکلی که دیگر این نگاه استعماری در آن حاکم نبوده و حل مشکلات ملت ها محور برگزاری آن باشد.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه بزرگترین ریاضی دانان تاریخ از ایران به جهان معرفی شده اند، خاطرنشان کرد: با یک سازماندهی در کشور می توان کاری کرد تا همه از اولین سنین آموزش تا پایان عمر همواره با ریاضی مانوس باشند و ریاضی یکی از شیرین ترین درس ها ، سرگرمی ها و تفریحات برای همه مردم باشد.
احمدی نژاد از متولیان علمی کشور خواست تا جزوات و کتابچه هایی طراحی کنند تا ریاضی به عنوان یک علم و سرگرمی به صورت عمومی برای همه سنین ارائه شود.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز جایگاه علمی ایران در جهان بسیار ممتاز شده است، گفت: باید دست به دست هم سطح ایران را هر چه بیشتر ارتقا داد چرا که امروز هیچ ملتی جز ملت ایران پیامی برای ارائه به جهانیان ندارد. ملت ایران با اتکاء به قدرت علمی ، منطق ، فرهنگ ، اندیشه و تمدن خود حرفی نو و نجات بخش برای ملت ها دارد.
وی انتشار دارایی های کاغذی از سوی آمریکا را به عنوان بزرگترین غارت ثروت ملت ها در طول تاریخ توصیف کرد و افزود: دولت آمریکا به پشتوانه برخی پیشرفت های علمی در دهه هفتاد میلادی تعهد خود برای ذخیره طلا در ازای چاپ دلار به عنوان واحد پول بین المللی را نقض کرده و تولید ملی خود را جایگزین آن کردند و این تخلف آشکار را به عنوان یک تئوری و دستاورد علمی به ملت ها معرفی کرد و این تخلف بزرگ را به عنوان یک دستاورد علمی از سوی بسیاری از ملت ها مورد پذیرش قرار گرفت.
احمدی نژاد پیشرفت علمی را پشتوانه اندیشه و منطق ملت ها دانست و تصریح کرد: باید منطق و اندیشه تعالی بخش خود را به پشتوانه پیشرفت علمی به دنیا عرضه کنیم چرا که منطق خوب را نیز لزوماً نمی توان با حرف اثبات کرد اما با اتکاء به پیشرفت علمی می توان این اندیشه و منطق را به راحتی اثبات و باورپذیر کرد.
رئیس جمهور تصریح کرد: ملت ایران پیام دوستی ، عدالت و زندگی آسمانی و الهی برای جهانیان دارد و به پشتوانه پیشرفت های علمی که پایه آن ریاضیات است می توان آن را به جهانیان ارائه کرد.